W celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń, w szczególności pyłowych, z pieców oraz kotłowni opalanych paliwem stałym oraz ograniczenia emisji innych substancji stanowiących o przekroczeniu standardów jakości powietrza Rada Gminy w Starych Bogaczowicach podjęła uchwałę w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowych ze środków budżetu gminy Stare Bogaczowice pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie przedsięwzięć służących ochronie powietrza. Zasady i tryb udzielania dotacji ze środków budżetu gminy pochodzących ze źródeł zewnętrznych, na przedsięwzięcia polegające na wymianie źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych oraz lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych określa załączony regulamin.

W połowie kwietnia w Starych Bogaczowicach i Lubominie odbędą się spotkania informacyjne  przedstawiciela WFOŚ z mieszkańcami gminy.

WNIOSEK O ROZLICZENIE