Szlachetna paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy - realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

Po raz drugi pracownicy urzędu, radni  oraz mieszkańcy Gminy Starych Bogaczowic włączyli się w akcję Szlachetna Paczka.

Wspólnie przygotowano gwiazdkowy prezent dla rodziny z terenu powiatu wałbrzyskiego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i poświęceniu wielu osób udało się zebrać wszystkie wymienione przez rodzinę potrzebne artykuły, a także udało się zakupić wiele dodatkowych niezbędnych rzeczy i kilka prezentów pod choinkę by sprawić jeszcze większą radość rodzinie. W szlachetnej paczce dla babci samotnie wychowującej wnuczkę znalazła się żywność, artykuły chemiczne, ręczniki, poduszki, koc, komplet naczyń, ubrania dla wnuczki oraz nowa pralka.

Z relacji wolontariusza:

"Kiedy przyjechaliśmy, w domu było bardzo ciepło, a w powietrzu unosił sie zapach upieczonej przed chwilą babki. Zaczęliśmy wnosić kolejne prezenty, a Pani Barbara z Olą nie bardzo mogły znaleźć sobie miejsca, były kompletnie zaskoczone kiedy zobaczyły pralkę. Oczy Pani Barbary zrobiły się zaszklone, biegała wręcz po mieszkaniu pytając o coś do picia i stawiając przygotowane ciasto. Nie potrafiła siedzieć na miejscu, ręce trzęsły się, ale twarz była rozpromieniona. Ola podczas otwierania prezentów, starała się zachować spokój, jednak bony na ubrania sprawiły, że całkiem zaniemówiła. Nie była w stanie utrzymać w rękach koperty z talonami, do dwóch sklepów z odzieżą. Kiedy otwieraliśmy kolejne paczki Pani Barbara martwiła się, że zabraknie na to wszystko miejsca. Co jakieś 5 minut przystawiała do nosa, skropiony wcześniej perfumem nadgarstek, mówiąc: "Jezu, ten perfum nadal tak ślicznie pachnie" Wypiliśmy kawę i pożegnaliśmy się, po powrocie do magazynu otrzymałem jeszcze dwa telefony z podziękowaniami od Pani Barbary".

Bardzo chciałyśmy podziękować naszym darczyńcom. Te święta dzięki Wam będą wyjątkowe