Kobiety mają głos! – pod takim hasłem zorganizowano II edycję Świdnickiego Forum Kobiet, imprezy która ma inspirować kobiety do działania, do pokonywania własnych ograniczeń i realizowania marzeń. Jak bardzo potrzebne jest takie święto kobiet pokazała zarówno frekwencja, jak i prestiżowi goście.

Po przywitaniu gości przyszedł czas na debatę pod hasłem "Męski Punkt Widzenia", w której udział wzięli znani i lubiani panowie: Jacek Rozenek (coach i aktor), Remigiusz Jezierski (dziennikarz i były piłkarz), Paweł Krysiak (kierowca rajdowy), Waldemar Pytel (biskup ewangelicki) oraz Robert Wrzosek (aktor, reżyser i scenarzysta). 

Kulminacyjnym punktem było rozstrzygnięcie plebiscytu „Kobieta z pasją”. Kapituła złożona z przedstawicieli świata polityki i biznesu miała niełatwe zadanie nominowania do finału a ostatecznie wyłonienia laureatek w czterech kategoriach. „Kobietą fit” została policjantka Grażyna Działowska Jako „Kobietę Przedsiębiorczą” nagrodzono Dorotę Barańską współwłaścicielkę hoteli i firmy budowlanej.Kolejna kategoria „Kobieta w kulturze i sztuce” przyniosła statuetkę dla Danuty Gołdon-Legler wokalistki, aktorki, reżyserki i dyrektor w Teatrze William-Es. „Supermenką” wybrano Agnieszkę Lechowicz ze Starych Bogaczowic, aktywną działaczkę na rzecz dzieci z upośledzeniem, prowadzącą stowarzyszenie wspierające rodziny wychowujące chore dzieci, założycielkę fundacji „Polny Kwiat”. Pani Agnieszka mama dwójki dzieci, choć sama musi zmagać się na co dzień z problemami wychowania chorego synka Michała, chętnie i z pasją realizuje się w pomocy innym.