Mieszkańcy Szczawna - Zdroju i Gminy Stare Bogaczowice poczują Wielkanoc już w weekend przed świętami, a to wszystko dzięki jarmarkom wielkanocnym. Oprócz smacznych potraw, wyrobów wiejskich i rękodzieła, nie zabraknie muzyki na żywo oraz atrakcji dla dzieci.

8 kwietnia, tj. w sobotę od 11: 00 do 18: 00, jarmark wielkanocny zagości na terenie Gminy Stare Bogaczowice. W przepięknej scenerii Pałacu Struga pojawią się liczne stoiska z tradycyjną polską kuchnią, ręcznie wykonanymi ozdobami wielkanocnymi oraz wyrobami, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole. Tego dnia przeprowadzony zostanie także konkurs kulinarny „Ciekawe danie z jajem na wielkanocnym stole”, dla którego laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na temat konkursu w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Starych Bogaczowicach.

9 kwietnia, tj. w niedzielę od 13: 00 do 18: 00, w jarmark wielkanocny zamieni się Hala Spacerowa
w Parku Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Na gości jarmarku czekać będą miody, jaja, wiejskie chleby czy wyroby mięsne. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.

Organizatorzy zapraszają do aktywnego uczestnictwa w jarmarkach i zaprezentowania swoich wyrobów. Wystawcy nie ponoszą żadnych kosztów. Chęć zamieszczenia swojego stoiska należy zgłaszać mailowo lub telefonicznie:

Jarmark w Strudze: e-mail.  centrumstbog@onet.pl tel. 535-696-896

Jarmark w Szczawnie Zdroju: e-mail. promocja@szczawno-zdroj.pl tel. 533-474-105