W ramach programu "Powiat Wałbrzyski Dolnośląska Stolica Kultury" w Starych Bogaczowicach odbyła się II Biesiada Kresowa. Grupa potomków repatriantów z kresów wschodnich  przy pomocy Marszałka Dolnośląskiego Tadeusza Samborskiego po raz kolejny zorganizowała imprezę przypominającą historię i tradycję okolic wsi Teofipólka z powiatu Brzeżany, skąd przyjechali pierwsi powojenni mieszkańcy Starych Bogaczowic.  Swoje wspomnienia ze wschodu przekazały panie  Hanna Sobota, Katarzyna Jankojć oraz Antoni Stokłosa i Anna Sliwka, która jeszcze pamięta i pięknie recytuje wiersze z przedwojennej szkoły. Pan Józef Stokłosa przypomniał działania Istriebitielnego  Batalionu broniącego wieś przed UPA.

Bogaty program artystyczny zapewniły zespoły; "Bogaczowiczanie", "Renoma" z Głuszycy, "Echo" z Bolkowa, "Kulinianie" z Środy Śląskiej i "Prialica" z Grodna.

Gospodarz serwowali barszcz ukraiński, gołąbki, pierogi , ciasta i nalewki.

Zespół ludowy i Starosta Wałbrzyski

Zespół PRIALICA