Gminne Centrum Biblioteczno- Kulturalne w Starych Bogaczowicach wraz ze świebodzicką fundacją Centrum Edukacji Gerontologicznej zaprasza seniorów do udziału w projekcie “Profesjonalne wsparcie blisko seniora”, który będzie realizowany m.in. w naszej gminie. 


Założeniem projektu jest dotarcie do seniorów ze specjalistycznym, psychogerontologicznym wsparciem tam, gdzie dotychczas nie było dostępu do tego rodzaju oferty. Działania są skierowanie do osób powyżej 60 roku życia zamieszkujących 3 powiaty (świdnicki, wałbrzyski, jaworski) i będą realizowane w 3 formach: zajęć edukacyjnych, międzypokoleniowych, dyżurów psychogerontologa.

Podczas dyżurów raz w miesiącu (ostatnie poniedziałki miesiąca w godzinach 13:00- 15:00) będą mogli skorzystać Państwo z porad psychogerontologa. Rozmowa ze specjalistą zajmującym się wsparciem seniorów może obejmować tematy takie jak np. wsparcie w codziennych problemach, przystosowanie się do zmian, które przynosi starość, wsparcie informacyjne dotyczące profilaktyki zdrowotnej oraz podstawowych chorób wieku senioralnego,  odkrywanie własnego potencjału, organizowanie czasu wolnego, oswajanie z przemijaniem, rozwijanie relacji, radzenie sobie ze stresem, dostęp do informacji i wsparcia. Zapraszamy także seniorów-opiekunów.

Pierwszy dyżur odbędzie się już 28 czerwca w godzinach 13:00-15:00.

Zajęcia edukacyjne

Smartfon oknem na świat.24 czerwca w godzinach16:00-18:00

Pamięć - czy można ją wyćwiczyć? 8 lipca 16:00-18:00

Zdrowie. Jak o nie dbać?12 sierpnia 16:00-18:00

Prawo i bezpieczeństwo seniora.9 września16:00-18:00

Zajęcia międzypokoleniowe

w okresie od lipca do września będą miały miejsce również twórcze, aktywne warsztaty międzypokoleniowe. 15 lipca odbędą się zajęcia medialne, 19 sierpnia ekologiczne a 16 września artystyczne.

Za zajęciach jest ograniczona liczba miejsc- zapraszamy do zapisów w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Starych Bogaczowicach lub pod nr Tel 735 246 864

Ulotka

Zajęcia edukacyjne czerwiec

Zajęcia edukacyjne lipiec