W dniach 5-6 października b.r. roku, 30-sto osobowa grupa seniorów z Gminy Stare Bogaczowice zwiedziła Warszawę. Pomimo niesprzyjającej pogody, seniorzy poznali stolicę od podszewki.

Wycieczka rozpoczęła zwiedzanie od tarasu widokowego w pałacu Kultury i Nauki skąd udała się do Łazienek Królewskich, gdzie zwiedzała ogród z przewodnikiem. Mieszkańcom Starych Bogaczowic udało się także poznać Belweder i Sejm RP. Seniorzy zobaczyli również Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Zamkowy, Starówkę, Pałac Prezydencki z zewnątrz, Kolumnę Zygmunta, Archikatedrę, Stary Rynek, Nowy Rynek, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Pałac Krasińskich ( obecnie Biblioteka Narodowa ), Pomnik Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski i Pałac w Wilanowie wraz z pięknym ogrodem różanym.

„To było niesamowite przeżycie” - takie głosy po wycieczce usłyszały pracownice Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Bogaczowicach, która zorganizowała wyjazd.