Rok 2016 to czas realizacji licznych projektów przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Stare Bogaczowice. W tym roku, zostało zagospodarowane m.in. wzgórze za kaplicą św. Anny na miejsce do odpoczynku i punkt panoramiczny, nasadzone zostały liliowce na terenie wszystkich sołectw, dzieci poznały „tajemnice” cystersów krzeszowskich, a przedstawiciele sołectwa Stare Bogaczowice - jako zwycięzcy Gminnego Testu Wiedzy o Unii Europejskiej udali się na wycieczkę do Warszawy.

            Grudzień to czas magiczny – miłych niespodzianek. Dzięki dofinansowaniu projektu „Wodny świat – Bankowych Delfinków” z Fundacji Banku Zachodniego WBK, 24 dzieci z terenu 3 gmin powiatu wałbrzyskiego bierze udział w cotygodniowych zajęciach z nauki i doskonalenia pływania na Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Dzieci w wieku od 5 do 11 lat pod czujnym  okiem instruktorów ze szkoły pływania Swim Stars, uczą się, aby w zawodach szkół pływackich, które odbędą się w kwietniu 2017 roku zająć jak najlepsze miejsca.

Projekt to nie tylko pływanie. Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Stare Bogaczowice, wspólnie z Przychodnią Zdrowia w Starych Bogaczowicach w styczniu i w lutym będzie realizowało podstawy kursu pierwszej pomocy przedmedycznej. W projekcie zawarty został również konkurs plastyczny „Mój wodny świat” - kierowany do uczestników projektu, jak również wspólny piknik rodzinny na zakończenie i podsumowanie zadania.

 Pierwsze zajęcia odbyły się 5 grudnia 2016 r., gdzie na wszystkie dzieciaki czekały mikołajkowe skarpety z upominkami.