W gminie Stare Bogaczowice, w miniony piątek, już po raz drugi odbył się Gminny Test na Prawo Jazdy organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Celem inicjatywy było poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na drogach, przypomnienie kierowcom prawidłowych zasad z ruchu drogowego oraz zapoznanie uczestników - kierowców z najnowszymi zmianami w przepisach.
W zmaganiach udział wzięło 25 osób. Tytuł „Super Kierowcy” Gminy Stare Bogaczowice otrzymała mieszkanka Starych Bogaczowic Beata Mołda uzyskując 19 punków na 20 możliwych. II miejsce zajął pan Adam Dobrowolski, a III miejsce Łukasz Macki. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody: nawigację samochodową, wideo rejestrator oraz akcesoria samochodowe. Każdy z uczestników otrzymał zestaw upominkowy od BGŻ BNP PARIBAS O/Świdnica oraz WORD Wałbrzych.

Nadzór merytoryczny nad organizacją i przebiegiem testu sprawował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, a także Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu – Wydział Ruchu Drogowego. Gośćmi specjalnymi byli: Bogdan Stochaj Wicewójt Gminy Stare Bogaczowice pracownicy WORD – Marcin Maciuszek i Paweł Gonera oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Wałbrzychu - Marcinowi Danieliszyn i Łukasz Boroń.