W sobotę 13.05.2017 nad zalewem w Starych Bogaczowicach odbyła się II edycja Ligi MTB Cross-Country Aglomeracji Wałbrzyskiej. Na starcie stanęło ponad 80 zawodników w różnych kategoriach wiekowych od krasnoludków do młodzika Przy wspaniałej muzyce i rodzinnej atmosferze doszło do wielkiej rywalizacji o nagrody, medale i puchary. Zawody mogły odbyć się dzięki naszym sponsorom, oraz indywidualnymi osobami które zaangażowały się i zaoferowały swoją pomoc. Szczególne podziękowania dla :
Urzędu Gminy Stare Bogaczowice, Sklepu "Kaufland" w Wałbrzychu, Wodociągów Wałbrzych, Dyrekcji Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach, Sudeckiemu Stowarzyszeniu Strzeleckiemu, Wędkarskiemu Klubowi Sportowemu "BOGACZOWICE", Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Bogaczowicach, rodzicom, zawodników Luks Lider ,oraz Panom Krzysztofowi Stokłosie, Jakubowi Podkówce, Rafałowi Świteńko, Krzysztofowi Radzikowskiemu, Tomaszowi Sawickiemu, Pani Wiolecie Podkówce, Małgorzacie Matusznej, Monice Jakubowskiej, Radosławie Switeńko, Alicji Winiarskiej, Bogusławie Korzeniowskiej za zaangażowanie i pomoc w organizacji zawodów.