W sobotę 27 sierpnia br. na placu szkolnym przy amfiteatrze w Starych Bogaczowicach odbył się „piknik rodzinny” - organizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach przy współpracy Rady Sołeckiej wsi Stare Bogaczowice i Gminnego Centrum Edukacyjno Społecznego.Na piknik zostały zaproszone wszystkie rodziny z dziećmi z terenu gminy - jednak największą grupę uczestników stanowiły rodziny ze Starych Bogaczowic i Chwaliszowa, które mimo bardzo gorącego dnia stawiły się licznie - dziękujemy. W trakcie pikniku rodziny w różnych konkurencjach walczyły o wspaniałe rodzinne nagrody. Do „walki” przystąpiło 6 rodzin z dziećmi, – aby zwyciężyć musieli zdobyć największą liczbę punktów w konkurencjach sportowych, sprawnościowych, plastycznych oraz wykazać się wiedzą ogólną oraz wiedzą specjalistyczną np. o uzależnieniach, przemocy itp. Rodziny, więc: pokonały tor przeszkód, namalowały herby rodzinne, odpowiedziały na pytania quizu, zamieniły jednego członka swojej rodziny w mumię oraz w dogrywce wytrwale dmuchały w balony. Wszystko oczywiście we wspaniałej atmosferze pomimo dużego upału. Na pikniku serwowaliśmy kiełbaski, ciasta, – które upiekli organizatorzy – napoje do wyboru oraz wspaniałe gofry, które piekła p. Sylwia. W trakcie pikniku podsumowaliśmy dwa konkursy – pierwszy organizowany przez GOPS na pracę plastyczną: „Moje rodzinne wakacje” oraz Quiz podsumowujący projekt „Tajemniczy Dolny Śląsk – lubię to” organizowany przez GCES. Na konkurs plastyczny wpłynęło w regulaminowym czasie 9 prac. Nagrodę główną zdobyła Wiktoria Malczewska, drugie i trzecie miejsce zdobyły siostry Klaudia i Martyna Karczmarz. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Prace mogli podziwiać wszyscy uczestnicy pikniku gdyż były wywieszone w naszej „piknikowej” galerii. Na specjalnym stoisku przygotowanym przez pracowników OPS można było zapoznać się ze specjalistami współpracującymi z ops w ramach punktu pomocy rodzinie - asystentem rodziny, doradcą, psychologiem czy terapeutą uzależnień. Na stoisku promowaliśmy także ofertę naszych szkoleń zaplanowanych w ramach profilaktyki uzależnień i problemów społecznych, oraz dystrybuowaliśmy ulotki profilaktyczne i propagujące odpowiednie postawy rodzicielskie. Na zakończenie pikniku mogliśmy obejrzeć sztukę „Jaś i Małgosia” – dzięki uprzejmości Fundacji Polny Kwiat. Mamy nadzieję, że uczestnicy pikniku będą go długo i mile wspominać i … my mamy nadzieję – do zobaczenia za rok.