Możemy jeszcze zaopatrzyć się w wspaniały prezent świąteczny. Płytę "Jasność narodzenia" wymyślił, skomponował do niej muzykę i wyprodukował mieszkaniec Strugi Mirek Kowalik. Oparta jest na wyjątkowych tekstach poezji Ernesta Bryla. Wśród wykonawców usłyszymy Krystynę Prońko, Anię Rusowicz, Annę Trybunia-Wyrostek i Jana Trybunia-Tutka oraz rodzinę pana Mirka.

Jest to już druga tegoroczna płyta w jego dorobku. Pierwsza "Tischner.Mocna nuta" została zainspirowana pismami ks. Józefa Tischnera. Teksty napisała Izabela Domańska-Kowalik - małżonka Mirka Kowalika, który jest też producentem i głównym kompozytorem.

Obok niego na płycie słychać gwiazdy muzyki - to Kayah, Jorgos Skolias, Zygmunt Staszczyk, Andrzej Polak, Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski. Grają też wałbrzyszanie - syn Mirka Kowalika - Paweł na trąbkach, żona Izabela - na flecie, a córka Dominika śpiewa z Pospieszalskim. Grają filharmonicy - rodzina Tulińskich - Jolanta, Leszek i Paweł (ojciec i syn), a także Andrzej Bednarczyk.


WYWIAD