Szanowni Państwo,

Serdecznie zachęcamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021,
który rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września br.


Jest to badanie wyjątkowe, ponieważ obejmuje wszystkich obywateli Polski oraz cudzoziemców mieszkających w Polsce bez względu na pochodzenie czy status. Zadając obywatelom kilka pytań, staramy się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. 

Na podstawie zebranych podczas spisu danych statystycznych podejmowane będą decyzje społeczno-gospodarcze na kolejne lata. Uczestnicząc w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, mogą mieć Państwo wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy swojej gminy i poprawę warunków życia jej mieszkańców.

Policzyć się dla Polski możemy tylko raz na 10 lat, dlatego zachęcamy do spełnienia obowiązku spisowego.


Przejdź do Aplikacji Spisowej i spisz się już dziś, nie czekaj do ostatniej chwili !


Uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację: kliknij tutaj

Przypominamy, że internetowo można się spisać również w urzędach gmin i wojewódzkich urzędach statystycznych na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach komputerowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99.

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczęli już pracę dzwonią :

Z dniem 1 kwietnia zostały uruchomione stanowiska do samospisu w naszym urzędzie, oddziałach oraz w urzędach miast i gmin. Prosimy o wcześniejsze umawianie się telefoniczne.

Dodatkowe stanowiska do samospisu uruchomiono w urzędach gmin.

Ze stanowisk do samospisu można korzystać w godzinach pracy urzędów.