„Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Funkcjonariusze cykl spotkań rozpoczęli 1 marca. Drugi program na żywo zaprezentowany zostanie już 12 kwietnia o godzinie 9:00 na platformie YouTube.


Sierż. Aleksander Karkosz z zespołu prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy porozmawia z przedstawicielkami Głównego Urzędu Statystycznego m.in. o bezpieczeństwie w czasie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który właśnie się rozpoczął.


W dobie pandemii, w związku z tym, iż nie są wskazane spotkania twarzą w twarz, właśnie przez internet chcemy trafić do seniorów i uwrażliwić ich oraz resztę społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstw. Przedstawicielki GUS-u wyjaśnią wszystkim oglądającym, kto musi się spisać, jak wziąć udział w spisie i na jakie pytania trzeba będzie odpowiadać osobie po drugiej stronie słuchawki. Oczywiście nie zabraknie głównego wątku, czyli tego jak nie dać się oszukać przestępcom, którzy w naszym kraju praktycznie codziennie próbują nowych sztuczek, by wyłudzić wrażliwe dane osobowe lub też pieniądze, szczególnie od nieświadomych seniorów.


Link do programu:
https://www.youtube.com/watch?v=0ECgkt6X050&feature=youtu.be