Interesuje Cię wyjazd na turnus rehabilitacyjny lub dopłata do sprzętu rehabilitacyjnego? - zapraszamy na spotkaniez przedstawicielami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu zapraszają wszystkie osoby niepełnosprawne oraz opiekunów tych osób na spotkanie informacyjne, w czasie którego zostaną przedstawione zadania i programy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na spotkaniu przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu przekażą Państwu informację o możliwościach uzyskania dofinansowania do:

• likwidacji barier architektonicznych,
  • likwidacji barier technicznych,
  • likwidacji barier w komunikowaniu się,
  • turnusów rehabilitacyjnych,
  • przedmiotów ortopedycznych, środków pomocniczych oraz sprzętu rehabilitacyjnego,
  • sportu, kultury, turystyki i rekreacji osób niepełnosprawnych.
  • pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w ramach którego osoby niepełnosprawne ze znaczmy lub umiarkowanym stopniem mogą ubiegać się o pomoc w ramach dwóch modułów.

Spotkanie odbędzie się 19 marca 2019 roku (tj wtorek) o godzinie 12.00 w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Starych Bogaczowicach.

Macie Państwo okazję na terenie swojej Gminy uzyskać wszystkie informacje na temat możliwości pozyskania środków dla osób niepełnosprawnych oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane!