Na zlecenie Gminy opracowano projekt koncepcyjny budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego, który powstanie w Strudze.

Przedmiotowa koncepcja zakłada budowę mieszkalnego budynku wielorodzinnego, wolnostojącego, posiadającego 2 klatki i łącznie 30 mieszkań, w tym:

-10 mieszkań 3 pokojowych

- 4 mieszkania 4 pokojowe

- 16 mieszkań 2 pokojowych

Zaprojektowano budynek czterokondygnacyjny, o wysokości 16,58m. Przekryty dachem dwuspadowym  pokrytym dachowką ceramiczną w kolorze antracytowym.

Bryła budynku oraz rozwiązania materiałowe nawiązujące do architektury regionu (zastosowanie łupku elewacyjnego oraz miejscami desek elewacyjnych, w celu dostosowania bryły obiektu do otoczenia .

Do obsługi komunikacyjnej budynku zaprojektowano 32 miejsca postojowe, rozlokowane wzdłuż drogi wewnętrznej.

Wejścia do budynków (schody zewnętrzne) oraz rampy przeznaczone dla osób niepełnosprawnych zostaną obłożone płytami granitowymi.

Rozpoczęcie inwestycji nastąpi w roku 2020.