Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne od marca rusza ze spotkaniami edukacyjnymi w przedszkolach w ramach projektu "Miasteczko dzieci", który dofinansował Fundusz Toyoty. W miniony wtorek w przedszkolu w Starych Bogaczowicach i w Strudze odbyły się spotkania ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starych Bogaczowic. Strażacy - pan Tomek i pan Piotrek bardzo ciekawie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, pokazali akcesoria z którymi pracują podczas akcji pożarniczych. Najciekawsze było zapoznanie się z wozem strażackim z bliska, "lanie wody" oraz sygnały świetlno - dźwiękowe. Kolejne spotkanie odbędzie się końcem marca. Przedszkola odwiedzi wtedy Pani Doktor. Spotkania edukacyjne z zawodami to jeden z elementów projektu, mający na celu edukowanie dzieci w zakresie poznawania różnych zawodów. Na koniec spotkań odbędzie się konkurs plastyczny dla najmłodszych "Mój wymarzony zawód". W ramach projektu, na terenie Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego powstanie także miasteczko dzieci - drewniane domki będą imitowały obiekty, tj. szkoła, kwiaciarnia czy Fabryka Toyoty.