Mieszkańcy Starych Bogaczowic spotkali się w niedzielę 10 listopada 2019 r. w licznym gronie, aby uczcić Święto Odzyskania Niepodległości. Najpierw uroczysta Msza Święta, a później Wieczornica Patriotyczna na sali sołeckiej. Spotkanie rozpoczęło się poezją o przemijaniu przedstawioną przez Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach.

Tego dnia gościem specjalnym był Łukasz Kazek, dzięki któremu uczestnicy Wieczornicy mogli obejrzeć dwa filmy „Wilczur” oraz „Ścigam Iwana Groźnego”. Pan Kazek podzielił się także swoją wiedzą historyczną.

Po spotkaniu z historią, Robert Delegiewicz zabrał wszystkich w świat pieśni patriotycznych. Wspólne śpiewy zakończyły, pełen wzruszeń i refleksji, wieczór.
Podczas wydarzenia wręczone zostały także nagrody laureatom konkursu plastycznego „Mój Inny Świat. Jak widzisz Polskę w czasach obecnych?”. Uczestnicy wieczornicy mieli także okazję zapoznać się z wystawą „Życie i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego – Patrona Roku 2019”. Partnerem wydarzenia była Fundacja Lotto.