W trakcie tegorocznych Dożynek Gminnych odbył się Przegląd Piosenki Turystycznej w ramach projektu „Rozśpiewany Trójgarb”. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2019 . Projekt zrealizowało Stowarzyszenie Partnerstwo Wokół Trójgarbu. Koncert był zwieńczeniem warsztatów muzycznych dla dzieci. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanego nauczyciela śpiewu (20 godzin). Udział w Warsztatach był nieodpłatny. W ramach działania zakupiono sprzęt muzyczny.
W ramach projektu odbędzie się także Pieszy Rajd na Trójgarb dla całych rodzin. Zakończy go wspólne ognisko i śpiewanie piosenek turystycznych.

Wysokość dofinansowania z Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego to 11 340 zł.