W obecności znamienitych gości, włodarzy, przedstawicieli lokalnej społeczności oraz samych uczniów Szkoła Podstawowa w Starych Bogaczowicach zyskała nowe imię.

2 października 1958 Jan Paweł II przybywa do Gminy po raz pierwszy. 62 lata później odwiedzą ja ponownie, tym razem jako patron. Od teraz Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach będzie dumnie nosić jego imię.

Ze względu na pandemię uroczystość była bardzo skromna, lecz w żadnym stopniu nie umniejszyło to jej wadze. W tym ważnym dniu placówkę odwiedził Biskup Świdnicki Marek Mendyk, który poświęcił pamiątkową tablice, a wójt Gminy Mirosław Lech dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi na nowej tabliczce z imieniem. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta, na której zostało złożone dziękczynienie oraz wspomnienie nauk Jana Pawła II.