Szanowni Mieszkańcy,

w naszej Gminie potwierdzone zostały pierwsze dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Mocno trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia!

Sytuacja ta pokazuje, że Gmina Stare Bogaczowice nie jest odludną wyspą, a panująca pandemia dotyczy również każdego z nas. 

W związku z tym apeluję o szczególną ostrożność. Stosujmy się do panujących zaleceń i przestrzegajmy wszystkich zakazów.

Pamiętajmy, że szczególnie narażone są osoby starsze. Zadbajcie o swoich rodziców, dziadków i wszystkich seniorów z najbliższego otoczenia. Sklepy i inne miejsca publiczne nie powinny być przez nich odwiedzane. Jeśli jest już taka konieczność to zróbmy wszystko, aby seniorzy używali maseczek, rękawiczek czy środków do dezynfekcji i robili to w sposób prawidłowy oraz bezpieczny.

Przypominam, że w razie potrzeby pomocy mogą Państwo dzwonić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach (tel. 74-845-27-30) lub do Urzędu Gminy Stare Bogaczowice (tel. 74-845-22-20)

Jestem przekonany, że odpowiedzialna postawa, wzajemne wsparcie oraz spokój pozwoli nam przetrwać ten trudny czas i już niebawem wrócić do normalności.

Życzę wszystkim cierpliwości, optymizmu, a przede wszystkim zdrowia.


Mirosław Lech

Wójt Gminy Stare Bogaczowice