Drodzy czytelnicy,

z godnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r., częściowo wznawiamy pracę Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach. Od dnia 6 maja 2020 r. będziemy funkcjonować wyłącznie w zakresie wypożyczania i zwrotów książek.

Zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Ministerstwo Rozwoju

w konsultacji z GIS z dnia 28 kwietnia 2020 r., prosimy do stosowania się poniższych zasad korzystania z Gminnej Biblioteki Publicznej:

1.

Każdy czytelnik ma obowiązek wcześniejszego, telefonicznego umówienia wizyty na konkretny dzień i godzinę.

2.Czytelnik telefonicznie informuje pracownika biblioteki
o tytułach, które chce wypożyczyć. We wcześniej umówionym dniu
i godzinie, czytelnik oddaje książki i odbiera przygotowane dla niego pozycje.

3.

Czytelnicy nie przebywają na terenie wypożyczalni. W holu siedziby głównej oraz filii znajduje się miejsce zwrotu książek, które będą poddawane kwarantannie, oraz miejsce dla książek wypożyczanych

z biblioteki, które są po kwarantannie. W miejscu zwrotu książek przygotowany jest przezroczysty worek, w którym czytelnik zamieszcza zwracane pozycje. W miejscu książek wypożyczanych znajdują się przygotowane pozycje, na które czytelnik złożył zapotrzebowanie telefonicznie. Przed oddaniem oraz zabraniem książek, prosimy

o dezynfekcję rąk płynem, który znajduje się holu.

4.

Po wizycie czytelnika, pracownik biblioteki zdejmuje książki po kolei

z konta czytelnika i wbija je na konto specjalne „kwarantanna”, aby nie były widoczne w katalogu on-line. Po zdjęciu z konta czytelnika książek oddanych, wprowadza na nie pozycje, które zostały wypożyczone. Oddane książki trafiają do odpowiednio przygotowanego miejsca na czas 14-to dniowej kwarantanny. Po okresie kwarantanny książki włączane są do użytkowania.

Telefon do Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach: 74-844-35-03. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.