Zakończyły się prace na odcinku drogi powiatowej 3389D w Strudze. WZWIK w 2017 roku realizował na tej drodze swoją inwestycje polegająca na budowie kolektora sanitarnego. Powiat wałbrzyski pozyskał środki zewnętrzne na remont drogi z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020” w wysokości 372 402 zł. Wartość całej inwestycji 744 804 zł. Zakończony remont zamyka inwestycje drogowe w powiecie wałbrzyskim wynikiem 75 kilometrów wyremontowanych dróg. To rekordowy wynik w skali powiatów ziemskich w całym kraju.

„ Inwestycje widoczne są gołym okiem i znajdują wyrazy uznania wśród mieszkańców Powiatu oraz turystów, którzy mogą korzystać z nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej.” – mówi Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski. – „Cieszę się bardzo, że poziom prac inwestycyjny na naszym terenie jest taki wysoki. W przyszłym roku zamierzamy przekroczyć granice 100 kilometrów wyremontowanych dróg .”
Przy odbiorze obecni byli włodarz gminy Stare Bogaczowice Pan Mirosław Lech oraz radny Powiatu wałbrzyskiego Pan Bogusław Uchmanowicz.