Radio Wrocław przeprowadziło plebiscyt na najlepsze dolnośląskie place zabaw. Zwyciężyło w nim "Miasteczko dzieci" w Gminie Stare Bogaczowice

To prawdopodobnie najmłodszy w  plebiscycie, bo otwarty dosłownie kilka dni temu, plac zabaw. Powstał na miejscu starego i wysłużonego już placu. Ideą było to, by edukował, a przede wszystkim się wyróżniał. Nie znajdziemy tu huśtawek, ani drabinek. Są za to znaki drogowe, ścieżki, gra w klasy, kółko i krzyżyk, ale przede wszystkim domki. Plac wybudowano z projektu, który częściowo polegał na wsparciu finansowym, ale wymagał również wkładu własnego. Tu pracownicy gminy, mieszkańcy i inni ochotnicy zakasali rękawy i własnoręcznie skręcali domki i przygotowywali inne elementy. Wszystkie urządzenia mają oczywiście atesty. Reakcje dzieci pokazują, że najważniejszy "odbiór" również został dokonany.

Tuż obok znajduje się ścieżka edukacyjna wybudowana w ubiegłym roku. A na niej? Różne rośliny i zioła. To tam dzieci i młodzież mogą się uczyć jak je od siebie odróżniać i które do czego są stosowane.