4 lipca 2018 r. o godz. 14:00 w siedzibie Urzędu Gminy Stare Bogaczowice nastąpiło uroczyste przekazanie przez Zastępcę Wójta Gminy Stare Bogaczowice - Bogdana Stochaja dwóm jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych sprzętu ratownictwa medycznego pozyskanego dzięki dotacji celowej otrzymanej z Ministerstwa Sprawiedliwości.

obdarowane jednostki:

- Ochotnicza Straż Pożarna Stare Bogaczowice otrzymała defibrylator ME PAD wraz z uchwytem i elektrodami oraz kompletny zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 z szynami , opatrunkami hydrożelowymi i deską ortopedyczną YDC ze stabilizatorem głowy i zestawem pasów,

- Ochotnicza Straż Pożarna Jabłów otrzymała defibrylator ME PAD wraz z uchwytem i elektrodami.

Obecnie wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Stare Bogaczowice posiadają profesjonalny sprzęt ratownictwa medycznego, dzięki któremu wzrośnie bezpieczeństwo w Naszej Gminie.