W czwartek (5 kwietnia br.) w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu minister Joachim Brudziński i Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczyli przedstawicielom 37 samorządów z Dolnego Śląska promesy o wartości ponad 35 mln zł na realizację 47 zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dzięki tym środkom gminy i powiaty będą mogły odbudować infrastrukturę zniszczoną np. na skutek nawałnic.

"Naprawa tego, co zostało zniszczone oraz możliwe ograniczenie skutków potencjalnych zagrożeń związanych z wystąpieniem klęsk żywiołowych mają dla Rządu RP ogromne znaczenie, przy czym administracja rządowa i wojewódzka starają się nadrobić zaległości sięgające 2010 roku" – podsumowuje Wojewoda Dolnośląski.

Gmina Stare Bogaczowice otrzymała  – 64 000,00 zł na odbudowę drogi gminnej w m. Gostków wraz z odwodnieniem (intensywne opady atmosferyczne maj 2010 r.)