W związku z przystąpieniem Gminy Stare Bogaczowice do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych, Gmina Stare Bogaczowice rozpoczyna nabór wniosków o zakup preferencyjny węgla.

Osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, żeby mogła dokonać zakupu po preferencyjnej cenie 2.000 zł brutto za tonę musi spełnić następujące warunki:

- główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa, piec kaflowy na paliwo stałe;

- źródło jest zgłoszone do CEEB;

- na dane źródło ogrzewania nie został zakupiony węgiel po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę

Na podstawie obowiązujących przepisów każde gospodarstwo domowe może zakupić 1,5 tony węgla do dnia 31 grudnia 2022r. oraz następne 1,5 tony do dnia 30 kwietnia 2023r.

Konieczność ponownego złożenia wniosku na zapotrzebowanie na węgiel po 1 stycznia 2023 r. będzie ogłoszone na stronie internetowej www.starebogaczowice.ug.gov.pl i BIP www.bip.starebogaczowice.ug.gov.pl

Jak zakupić od gminy węgiel po preferencyjnych cenach ?

Wypełnij wniosek wzór do pobrania:

- dostępny na stronie internetowej www.starebogaczowice.ug.gov.pl

wzór Wniosku na preferencyjny zakup paliwa stałego

- lub druki dostępne na paterze w Urzędzie Gminy Stare Bogaczowice

ZŁÓŻ WNIOSEK w Urzędzie Gminy Stare Bogaczowice (parter – pokoje 5, 6 i 7 ) czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00- 14.00.

Wnioski o zakup węgla przyjmowane są od 15.11.2022 r.

Złożony wniosek o zakup preferencyjny węgla jednoznacznie wiąże się ze złożonym na niego zamówieniem.

Koszt transportu węgla do gospodarstw domowego ponosi Kupujący.

Gmina będzie realizować sprzedaż preferencyjnego paliwa we współpracy ze Składem Opału Marek Rajca ul.Stacyjna 2

58-306Wałbrzych

tel. do zamówień 74 8408377,  604695186

Węgiel pochodzi z KWK Piast i KWK Wesoła.

Dodatkowe informacje uzyskasz pod numerami telefonów: 74 845 27 25, 74 845 25 50, 74 845 21 33.