Krew bardzo potrzebna ! Walka o życie wielu ludzi trwa a Twoja krew może uratować im życie. Stany krwi grup ujemnych 0 (-), A(-), B (-) oraz grupy 0 (+) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu są na bardzo niskim poziomie, dlatego Centrum apeluje o krew. W szpitalach przebywa wielu pacjentów ( w tym oczekujących na przeszczep), którzy potrzebują krwi grup ujemnych.

Nadzieja jest jednak w mieszkańcach Dolnego Śląska. To właśnie Państwo mogą uratować niejedno życie. Każda kropla w tej chwili jest na wagę złota.

W związku z tak trudną sytuacją, RCKIK we Wrocławiu zaprasza wszystkich dawców już od wczesnych godzin rannych do Centrum we Wrocławiu, Terenowych Oddziałów w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz akcje wyjazdowe.

Krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego koniecznie jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni  są Krwiodawcy.

Każdy krwiodawca przyjęty zostanie z otwartymi ramionami. W takim trudnym czasie trzeba pamiętać, by pomagać sobie na wzajem.

Wszystkie informacje dotyczące telefonów, adresów Terenowych Oddziałów oraz najbliższych akcji znajdziesz na stronie https://www.rckik.wroclaw.pl/

Przypominamy, że w ciągu doby poprzedzającej oddawanie krwi zaleca się wypić ok. 2 litrów płynów oraz zjeść lekki posiłek.

Przypominamy profil Krwiodawcy: 

- wiek: 18 - 65 lat

- waga: minimum 50 kg

- bardzo dobry stan zdrowia

- ważny dokument tożsamości ze zdjęciem

- wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku