Otrzymaliśmy od Komendy Miejskiej Policji Wydział Prewencji informacje o działaniu profilaktycznym w związku z okresem Świąt Bożego Narodzenia.

Szanowni Państwo

Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu uprzejmie informuje, że zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem wzmożonej aktywności przestępczej. W grudniu, szczególnie w okresie bezpośrednio poprzedzającym święta, stajemy się wrażliwsi i podatniejsi na wpływy innych osób, ponieważ bardziej niż zwykle emocjonalnie patrzymy na świat. Corocznie dolnośląska Policja odnotowuje przypadki oszustw dokonywanych nie tylko na szkodę seniorów, lecz coraz częściej ofiarami padają także młodzi ludzie w wieku produkcyjnym. Najczęściej do oszustw dochodzi w internecie, podczas dokonywania zakupów oraz sprzedaży na różnych portalach internetowych. Równie ważne jest prawidłowe zabezpieczenie domu lub mieszkania pod naszą nieobecność, co pozwoli zminimalizować prawdopodobieństwo włamania lub kradzieży naszego mienia.  

Mając na uwadze powyższe, pragniemy zaprosić Państwa do zapoznawania się z materiałami umieszczanymi na kanale YouTube Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w ramach Wojewódzkiej Koncepcji Działań Profilaktycznych „Senior Online”. Ponadto, zapraszamy do regularnego odwiedzania strony internetowej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu „walbrzych.policja.gov.pl”, gdzie odnajdziecie Państwo liczne informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa w naszym powiecie oraz instrukcje, jak uchronić się przed przestępcami. Prosimy Państwa o rozpropagowanie tych informacji tak, by dotarły one do możliwie jak największego grona odbiorców, co zapewni większy poziom bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu.