Trwa kampania edukacyjna „SZKOŁA Z ENERGIĄ – MALUJEMY WIATR”. W jej ramach TAURON zaprasza na siedem pikników edukacyjnych, które odbędą się we Wróblewie, Nowej Brzeźnicy, Goleszach Dużych, Wodzisławiu, gminie Walce, gminie Rudnik, Starych Bogaczowicach oraz piknik finałowy, który odbędzie się w Katowicach. Zapraszamy także dzieci do udziału w konkursie plastycznym, dzięki któremu turbina jednego z wiatraków zostanie oklejona kolażem prac laureatów konkursu. Do wygrania: tablety, wycieczki i nagrody pieniężne dla szkół laureatów.

TAURON realizuje strategię Zielonego Zwrotu, jest ona nie tylko szeregiem inwestycji
w elektrownie wiatrowe czy fotowoltaiczne, ale także promocją zmian postaw szczególnie wśród najmłodszych. Cykl pikników i konkurs plastyczny mają przybliżać dzieciom i młodzieży nowoczesne wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych – mówi Wojciech Więcławek, prezes zarządu TAURON Zielona Energia.

Pikniki edukacyjne odbędą się:

18.11 - woj. Dolnośląskie - Stare Bogaczowice

25.11 - woj. Śląskie - Katowice

Uczestnicy będą mieli okazję do zabawy, do obserwacji doświadczeń i spotkań z ekspertami. Wspólnym mianownikiem pikników jest promowanie odnawialnych źródeł energii, ze szczególnym naciskiem na energetykę wiatrową.

Laureaci konkursu plastycznego pod nazwą: „MALUJEMY WIATR” otrzymają atrakcyjne nagrody, takie jak: rodzinny wyjazd do parku rozrywki czy tablet. Dodatkowo, szkoły zwycięzców uhonorowane zostaną nagrodami pieniężnymi. Finał konkursu odbędzie się w Katowicach.

Myślą przewodnią kampanii edukacyjnej jest wzmocnienie przekonania, że każdy z nas ma odpowiednie narzędzia do promowania ekologicznych postaw, które pomagają mądrze korzystać z dostępnych zasobów. Zakręcanie wody i gaszenie świateł to pierwsze kroki w stronę odpowiedzialności ekologicznej. W trakcie pikników, chcemy zainspirować uczestników do samodzielnego poszukiwania proekologicznych zachowań, które będą formą szacunku dla Matki Ziemi, ale także przyniosą ulgę domowym budżetom.

Szczegółowy plan działańw trakcie kampanii „SZKOŁA Z ENERGIĄ – MALUJEMY WIATR” dostępny jest pod adresem: https://tze.tauron.pl/szkola-z-energia