Informacja Krajowego Centrum ds. AIDS na temat Europejskiego Tygodnia Testowania (ETT) w kierunku HIV i HCV. Jest to kampania, która zachęca organizacje partnerskie: instytucje, samorządy i organizacje społeczeństwa obywatelskiego w całej Europie do jednoczenia się na tydzień, dwa razy w roku, w celu zintensyfikowania testowania i promowania świadomości na temat korzyści płynących z wczesnego wykrywania HCV i HIV.
Inicjatywa ta, rozpoczęta w 2013 r. przez HIV in Europe (obecnie EuroTEST), stała się szeroko rozpoznawalnym wydarzeniem, w którym co roku uczestniczy wiele organizacji. W tym roku ETT będzie organizowany po raz dziesiąty w dniach 20-27 listopada. Kampania przebiega
zawsze pod hasłem Testuj. Lecz. Zapobiegaj.
Więcej informacji można znaleźć na https://www.testingweek.eu/campaign-materials/, także logo w języku polskim.
W załączniku znajduje się plakat informacyjny z serii #NIEWAŻNE przygotowany przez Krajowe Centrum ds. AIDS specjalnie z okazji Europejskiego Tygodnia Testowania.
W związku z powyższym proszę o promowanie tej informacji w celu budowania świadomości na temat testowania. Warto przypomnieć, że w punktach konsultacyjno-diagnostycznych (PKD) można wykonać test w kierunku HIV bez skierowania, bezpłatnie i anonimowo.             W większości z nich istnieje możliwość wykonania szybkich testów w kierunku kiły i HCV. 

PKD przy Oddziale Internistyczno-Infekcyjnym Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu

ul.Batorego 4, 58-300 Wałbrzych 

Główny budynek, pod filarami. Wejście bocznymi drzwiami (od strony parkingu), na pierwsze piętro , gabinet nr 3

www.podwale-siedem.pl

Tel. 607 634 329

Godziny otwarcia:

środa 14.30 – 18.30

Uwagi: Lokal dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

W PKD jest możliwość wykonania szybkich testów w kierunku HIV, HCV i kiły.

Rozmowy prowadzone są w języku polskim i angielskim, w razie potrzeby poradnictwo możliwe jest także w języku ukraińskim/rosyjskim.

 W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni Klient przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu.