W maju 2022 rok na terenie Gminy Stare Bogaczowice zakończy się montaż urządzeń umożliwiających bezpłatny dostęp do internetu. Gmina Stare Bogaczowice uzyskała dofinansowanie z UE na budowę sieci WiFi4EU. Jest to ogólnoeuropejski projekt budowy darmowego dostępu do internetu na terenie całej wspólnoty. W ramach projektu kilkanaście tysięcy gmin, ze wszystkich państw należących do UE, otrzymało 15 000€ na rzecz budowy sieci dostępowej. Gmina postanowiła zbudować sieć dostępową na terenie gminy wskazując 13 lokalizacji, w których znajdą się HotSpoty.

Urządzenia wewnętrzne zamontowano w

- Urzędzie Gminy Stare Bogaczowice ul. Główna 132

Urządzenia zewnętrzne pozwalające na korzystanie z dostępu na otwartej przestrzeni zostały zainstalowane w następujących miejscach:

- Urzędzie Gminy Stare Bogaczowice ul. Główna 132 – parking

- Gminne Centrum Biblioteczno –Kulturalne ul. Główna 148 – plac zabaw

- Szkoła Podstawowa ul. Główna 172a – parking

- Szkoła Podstawowa ul. Główna 172a – amfiteatr

- Stadion Sportowy ul. Główna 150c

- Orlik i plac zabaw przy OSP w Starych Bogaczowicach ul. Głowna 150b

- Chwaliszów ul. Słonecznikowa 5 – świetlica orlik

- Cieszów ul. Główna 21c – świetlica/orlik

- Struga ul. Szkolna 2a – świetlica plac za świetlicą

- Lubomin ul. Główna 5 – świetlica/plac zabaw

- Jabłów ul Główna 37 – świetlica/orlik

- Nowe Bogaczowice ul. Główna 10 – świetlica/orlik

- Gostków ul. Główna 42 – świetlica/orlik

W każdym z tych miejsc można korzystać z internetu o prędkości do 30 Mbit/s, czas trwania sesji to 4 godziny (po czym konieczne jest ponowne logowanie).

Aby zalogować się do sieci należy kliknąć ikonę WiFi w telefonie, wybrać sieć „wifi4eu”, a następnie zalogować się do sieci. Zostanie otwarte okno przeglądarki, należy zaznaczyć „Akceptuję Regulamin” a następnie kliknąć „Zaloguj”.

Sieć w Gminie Stare Bogaczowice wybudowała firma BudujemyWiFi.pl (Energobilans).

Zachęcamy do użytkowania i życzymy przyjemnego serfowania po sieci !