Burmistrz Szczawna-Zdroju Jacek Fedoruk, Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech i Prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju Iwona Czech zapraszają na obchody 215 rocznicy Bitwy Ułanów Legii Polsko -Włoskiej z Prusakami na Czerwonym Wzgórzu.

Uroczystości rocznicowe odbędą się w piątek 13  maja 2022 r. o godzinie 12;00 przy Pomniku Ułanów w Szczawnie-Zdroju.

W uroczystościach będzie uczestniczyć   Kompania Honorowa oraz Orkiestra Reprezentacyjna Garnizonu Wrocław.

Nieodpłatny przewóz osób z przystanku przy ul. Solickiej (kierunek do Starych Bogaczowic) o godz. 11:30, powrót o godzinie 13:00. Transport busami z oznaczonymi "Pomnik Ułanów"

Po uroczystościach pod Pomnikiem Ułanów, niespodzianka dla uczestników, poczęstunek żołnierską grochówką.

Park Zdrojowy (przed halą spacerową):

14:00 pokaz musztry paradnej i koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjna Garnizonu Wrocław.