Drodzy turyści, przewodnicy, przodownicy, miłośnicy przyrody i zabytków. Po raz 17 OSiR Boguszów-Gorce oraz Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych zaprasza do udziału w Inauguracji Sezonu Turystycznego, w tym roku pod hasłem "Powitanie Wiosny z GOPRem".
Spotykamy się w sobotę 19 marca o godz. 9.15 pod boguszowskim ratuszem by wyruszyć na Chełmiec trasą "poza utartymi szlakami" 

W planach jest m.in. Boguszówka, Stary wiatrak, Kopisko, a wisienką na torcie Chełmiec  Dzięki Gminie Szczawno-Zdrój uczestnicy będą mieli możliwość wejść na wieżę widokową oraz zagrzać się przy ciepłej herbacie. W planach również ognisko - nie zapomnijcie zabrać kiełbasek ze sobą 

I w końcu dochodzimy do sedna .

Rok 2022 jest obchodzony jest jako Rok Ratownictwa Górskiego i z tej okazji Sudecka Grupa GOPR na nasze zaproszenie przybliży uczestnikom Powitania Wiosny swoją pracę i zadania.

Zapisy telefoniczne pod numerem telefonu - Maria Burzyńska 695-966-288.

WAŻNE  Łączymy siły i podczas tegorocznego Powitania Wiosny razem z Komisją Turystyki Górskiej będzie można zdobywać punkty do m.in. GOPR czy Odznaki "Punkty Widokowe Ziemi Wałbrzyskiej" - więcej informacji na osobnym plakacie.

Do zobaczenia !


Program:
9.15–Rynek w Boguszowie-Gorcach
– zbiórka/spotkanie z przewodnikiem
9.30 – wycieczka piesza na Chełmiec po za utartymi szlakami (m.in. Stary Wiatrak, Kopisko)
ok. 12.30 – wspólne ognisko (kiełbaski we własnym zakresie)
- bezpłatne wejście na wieżę widokową
-spotkanie z Ratownikami Sudeckiej Grupy GOPR
w ramach obchodów Roku Ratownictwa Górskiego
ok. 14.00 – zakończenie imprezy na szczycie Chełmca i zejście do m.in. boguszowskiego rynku.
Udział w imprezie bezpłatny. Zgłoszenia do 18 marca pod nr telefonu
695-966-288
.
Równolegle z Powitaniem Wiosny odbędzie się wycieczka z cyklu Zdobywamy Odznakę"Punkty Widokowe Ziemi Wałbrzyskiej" (więcej informacji na osobnym plakacie).


Plakat informacyjny