Nadszedł czas wakacji i zasłużonych urlopów, wielu z nas będzie miało czas na relaks, ale także na załatwienie spraw, na które w ciągu roku nie znaleźliśmy czasu. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców zamieszkujących nasza piękną Gminę do skorzystania z bezpłatnej pomocy specjalistów, którzy pomogą osobom zainteresowanym w rozwiązaniu rodzinnych i osobistych problemów, udzielą wsparcia i rozwieją wątpliwości. Nasi specjaliści oczekują na wszystkich zainteresowanych w Punkcie Pomocy Rodzinie, który jest zlokalizowany w dwóch sołectwach: w Starych Bogaczowicach w pomieszczeniach Przedszkola pod Trójgarbem – budynek Szkoły Podstawowej ul. Główna 172 (pod halą sportową) oraz w Strudze w Klubie Integracji Społecznej przy ulicy Szkolnej 2a.

TERAPIA UZALEŻNIEŃ

Maria Jasiczak – instruktor terapii uzależnień

Przyjmuje w środy od 16.00 do 18.00 (Punkt Pomocy Rodzinie w Starych Bogaczowicach)

Ryszard Żyła – terapeuta uzależnień

Przyjmuje w poniedziałki od 15.00 do 17.00 (Klub Integracji Społecznej w Strudze)

Indywidualne konsultacje dla osób uzależnionych i współuzależnionych oraz dla rodzin, w których występuje problem uzależnień.

PORADNICTWO PRAWNE I RODZINNE

kurator sądowy Anna Gałusińska

Przyjmuje w czwartki od 16.00 do 18.00 (Punkt Pomocy Rodzinie w Starych Bogaczowicach)

Indywidualne konsultacje i porady, pomoc w przygotowywaniu pism i gromadzeniu materiału dowodowego, wsparcie informacyjne.

Prawnik Łukasz Zawojak

Przyjmuje w piątki od 16.00 do 17.00 (Klub Integracji Społecznej w Strudze)

Indywidualne konsultacje i porady.

W okresie wakacyjnym nie będzie udzielał porad psycholog – do skorzystania z Jego wsparcia zapraszamy od września 2021 roku.