Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Bogaczowicach z powodzeniem realizuje projekt „Lekcje biblioteczne dla najmłodszych” w ramach, którego przedszkolaki z terenu Gminy spotykają się na edukacyjnych warsztatach z książką.

Spotkania prowadzone są przez doświadczoną bibliotekarkę, która dostosowuje ich tematykę do wieku i zainteresowań dzieci, dlatego też mają one charakter warsztatów angażujących uczniów - wykorzystują aktywne metody pracy. „Dzieciom bardzo podoba się każde spotkanie
w bibliotece, w której panuje miła atmosfera. Uczestnictwo przedszkolaków w zajęciach bibliotecznych ma pozytywny wpływ oraz pomaga dzieciom w dalszym ich rozwoju”
tak postrzega spotkania małych czytelników, Anita Mularz, opiekunka „Przedszkolaków spod Trójgarbu”.

W zajęciach udział biorą dzieci uczęszczające, na co dzień do Przedszkola w Strudze, Punktu Przedszkolnego w Starych Bogaczowicach oraz Oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół
w Starych Bogaczowicach. Lekcje biblioteczne odbywają się w głównej siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej (ul. Główna 148, Stare Bogaczowice) oraz w siedzibach wyżej wymienionych instytucji.