Szanowni Państwo, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty

Święto Edukacji Narodowej to czas przyjmowania przez Was życzeń i jakże uzasadnionych podziękowań. W imieniu Samorządu Gminy Stare Bogaczowice pragnę wyrazić uznanie dla Waszej pracy oraz słowa wdzięczności za trud dydaktyczny i wychowawczy. W tym szczególnym dniu życzę Wam zdrowia, wszelkiej pomyślności i wytrwałości w pracy, jakże ważnej dla całego społeczeństwa i jego przyszłości. Niech ten dzień oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale też wypełnione odpowiedzialnością za edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że Wasza praca z młodym pokoleniem jest źródłem satysfakcji i spełnienia. Proszę Was o cierpliwość, empatię i zrozumienie dla uczniów, dla których możecie być wzorem do naśladowania. Praca nauczyciela od zawsze pełniła niezwykle ważną funkcję w edukacji i wychowaniu, jednak w dzisiejszych czasach nabiera ona wyjątkowego znaczenia. Bycie dobrym nauczycielem i wychowawcą wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również a może nawet przede wszystkim zaangażowania i chęci współpracy z młodym pokoleniem, otwartości na nowe wyzwania, które stawiane są współczesnemu społeczeństwu.

W Dniu Edukacji Narodowej pamiętamy także o emerytowanych nauczycielach i pracownikach szkoły. Mam nadzieję, że ciesząc się dobrym zdrowiem i zasłużonym wypoczynkiem wspominacie swoich uczniów i wychowanków oraz czas z nimi spędzony.

Wójt Gminy

Mirosław Lech