Dożynki powiatowo-gminne odbyły się 9 września, na terenie stadionu w Starych Bogazczowicach

Tegoroczne Dożynki były niezwykle kolorowe i radosne. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele św. Józefa w Starych Bogaczowicach. Następnie barwny, dożynkowy korowód z wińcami z gmin powiatu wałbrzyskiego przeszedł na stadion, gdzie gospodarze uroczystości Wójt Gminy Mirosław Lech i Starosta wałbrzyski Jacek Ciechura podziękowali rolnikom za całoroczny trud.  Świętowanie umilały występy artystyczne i zabawy. Gwiazdą wieczoru był Power Boy a zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Podczas dożynek odbyło się także, wyczekiwane przez wielu, rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejszą posesję i przydomowe dekoracje dożynkowe”.  Dopełnieniem uroczystości była  też, oczywiście, możliwość skosztowania pysznego „swojskiego jadła” oraz zakup lokalnego rękodzieła. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, od jazdy konnej po przejazd kolejką górską.