Dnia 02.09.2017 r.  o godz. 13.00 w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Strudze rozpoczęto uroczysty festyn sołecki w Strudze. Mszę poprowadził gościnie ksiądz infułat Józef Strugarek. Po mszy goście oraz mieszkańcy wsi Struga i okolic udali się na boisko, gdzie odbywał się festyn, na którym było wiele zabaw, występów artystycznych w wykonaniu zespołu Dobromierzanie, a także przez dzieci i młodzież ze Strugi. Miłą niespodzianką było czytanie fragmentów "Wesela" przez wójta Gminy Stare Bogaczowice Mirosława Lech, zastępcę wójta Bogdana Stochaja, Panią  Agnieszkę Wieczorek,  Pana Krzysztofa Wieczorek,  dyrektora Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach Adriana Furmaniaka, radne Gminy Stare |Bogaczowice ze wsi Struga Emilię Kmieci oraz Izabelę Kamińską, oraz przez młodzież wsi Struga, Agatę Pelc, Milenę Pelc i Michała Pelc.

Na obchodach nie brakowało również pysznego jedzenia, gdzie można było skosztować smacznego bigosu. Wszystkich biorących udział w imprezie zainteresowała wystawa zdjęć i albumów dotyczących historii Strugi, które przygotowała Pani pedagog Jadwiga Tryniecka oraz zachwycano się wykonaną przez Panią Annę Zakręt miniaturą Szkoły Podstawowej w Strudze. Było pysznie, smacznie i zabawnie. Dziękujemy wszystkim za przybycie.