O obecnej sytuacji w sprawie Obwodnicy Zachodniej Wałbrzycha mówili w poniedziałek podczas konferencji prasowej w szczawieńskim Domu Zdrojowym włodarze miast i gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej: Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha, Marek Fedoruk - Burmistrz Szczawna-Zdroju, Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju, Mirosław Lech - Wójt Gminy Stare Bogaczowice i Paweł Skrzywanek - Prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A.

Miasto Wałbrzych składało wniosek o dofinansowanie do budowy obwodnicy mając podpisane porozumienie z GDDKiA z 2015 roku, że jak my zdobędziemy 300 milionów na odcinek miejski, to Generalna Dyrekcja zdecyduje się na zbudowanie 400 metrów na terenie Szczawna. Otrzymaliśmy bardzo wysoką ocenę i promesę - zapewnienie prawie 300 milionów dotacji, ale od 6 miesięcy nie możemy uzyskać pisemnego zapewnienia ze strony Generalnej Dyrekcji, że te trzydzieści kilka milionów przeznaczy na budowę odcinka w Szczawnie. To jest odcinek, który nie może być finansowany ani przez Miasto Wałbrzych, ani przez Szczawno. Brak tych 30 mln uniemożliwi realizację tego projektu - powiedział Roman Szełemej.

Mieszkańcy gminy Stare Bogaczowice są bardzo zainteresowani budową obwodnicy, gdyż jej powstanie znacznie usprawni przejazd przez Wałbrzych.