Cykl wycieczek wakacyjnych organizowanych przez Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne rozpoczęła wizyta w świdnickiej pracowni słodkości „Ciukuruku”. Dzieci poznały technikę tworzenia cukierków i lizaków, a także same spróbowały swoich sił i stworzyły liczne słodkości. Wszystkie słodycze wyglądały bajecznie, a smakowały jeszcze lepiej! Najmłodsi mieszkańcy Gminy Stare Bogaczowice zwiedzili również Kościół Pokoju, podziwiali panoramę miasta z wieży widokowej w rynku oraz spędzili aktywnie czas na placu zabaw pokonując tor przeszkód.

Wyjazd do Świdnicy był pierwszą z wakacyjnych wycieczek organizowanych dla poszczególnych sołectw. Pomimo tego, że wycieczka dedykowana była sołectwom Chwaliszów, Jabłów i Struga to duży autokar pomieścił również dzieci z innych sołectw. Kolejny wyjazd organizowany jest 18 lipca 2017 roku. Dzieci z Gostkowa, Lubomina
i Cieszowa pojadą do Parku Linowego w Jedlinie Zdroju. Oczywiście wolne miejsca będą mogły zostać wykorzystane przez dzieci z innych sołectw.