Od maja 2018 linia nr 8 wałbrzyskiej komunikacji miejskiej została na bazie porozumienia pomiędzy gminą Wałbrzych i Stare Bogaczowice przedłużona i cztery kursy "8" dojeżdżają codziennie do Strugi, a w weekendy oraz święta trzy kursy wykonuje ona do centrum Starych Bogaczowic. Gminie tej zależy na przedłużeniu weekendowych i świątecznych kursów linii nr 8 jadącej przez Strugę do Starych Bogaczowic o kolejne przystanki w Nowych Bogaczowicach i Gostkowie. - Na początku stycznia otrzymaliśmy informację ze ZDKiUM z wyliczeniem, jakie koszty powinniśmy ponieść my i ewentualnie Szczawno-Zdrój żeby tę linię przedłużyć. Zarząd Dróg nie widzi przeciwwskazań, by linia nr 8 do Gostkowa była uruchomiona nawet od zaraz jak tylko dojdziemy do porozumienia z burmistrzem Szczawna-Zdroju - wyjaśnia Mirosław Lech, wójt Starych Bogaczowic. Mieszkańcy gminy są zadowoleni z miejskich autobusów do Strugi oraz Starych Bogaczowic, również tamtejszy zalew w okresie letnim dzięki komunikacji odwiedzają częściej przyjezdni spoza gminy. Dzięki weekendowym i świątecznym kursom do Gotkowa z komunikacji skorzystałoby więcej mieszkańców gminy. W weekendy i święta prywatni przewoźnicy nie kursują, wówczas na tej trasie zastąpiłyby ich "ósemki".

Źródło: https://walbrzych.dlawas.info/