22 kwietnia 2017 r., w kompleksie Aqua – Zdrój w Wałbrzychu, odbędzie się podsumowanie projektu „Wodny świat – Bankowych Delfinków” - dofinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK.  24 dzieci z terenu 3 gmin powiatu wałbrzyskiego bierze udział w cotygodniowych zajęciach z nauki i doskonalenia pływania. Dzieci w wieku od 5 do 11 lat pod czujnym  okiem instruktorów ze szkoły pływania Swim Stars, uczą się, aby w zbliżających się zawodach szkół pływackich, zająć jak najlepsze miejsca.

Projekt to nie tylko pływanie. Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Stare Bogaczowice, wspólnie z Przychodnią Zdrowia w Starych Bogaczowicach realizuje podstawy kursu pierwszej pomocy przedmedycznej. W projekcie zawarty został również konkurs plastyczny „Mój wodny świat” - kierowany do uczestników projektu, jak również wspólny piknik rodzinny na zakończenie i podsumowanie zadania.

Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale, certyfikaty, a najlepsi puchary pływackie.