Zaczęło się skromnie kilka lat temu. Członek zespołu Raz Dwa Trzy, Mirek Kowalik mieszkający w Strudze przy okazji Pasterki, w uroczym kościółku w sąsiednim Lubominie rozpoczął śpiewanie z mieszkańcami wsi. Wypadło to tak dobrze że od następnego roku w okresie poświątecznym zaczęto organizować spotkania na których w świetlicy kolędy śpiewali wszyscy którzy się zmieścili. Opinia o tych poczynaniach zaowocowała zaproszeniami na podobne koncerty w Strudze i Starych Bogaczowicach. Powiększało się też grono wykonawców. A najnowszym efektem tej działalności jest nagrana płyta i koncert w kościele św. Józefa w Starych Bogaczowicach. W koncercie po stronie wykonawców udział wzięli m.in.  Dariusz Malejonek, Lidia i Marcin Pospieszalscy, Jan Trebunia-Tutka, Zuzanna Iwańska, Janusz Yanina Iwański, Mirek Kowalik, oraz uczniowie wałbrzyskiej szkoły muzycznej a także mieszkańcy gminy i okolic.

Koncert w wypełnionym po brzegi kościele trwał prawie 2 godziny a publiczność często brała udział w wspólnym śpiewaniu. Jedną z kolęd zaśpiewał też ks. biskup Ignacy Dec. Wśród publiczności byli też Wojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz włodarze  sąsiednich gmin.  Dochód z koncertu zastanie przeznaczony na pomoc dla Hospicjum w Wałbrzychu.