Przystrajanie domów, ogródków i obejść stało się tradycją i cieszy zarówno dzieci jak i dorosłych. Z roku na rok coraz więcej mieszkańców gminy ozdabia swoje domu, balkony itp. na czas Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra . Oświetlenie i różnorakie iluminacje sprawiają, że czas świąteczny jest magiczny i bajkowy, a wracający wieczorami z pracy mieszkańcy naszych wiosek mogą podziwiać to piękno i tym sposobem podróż mija w radosnej atmosferze.

Wielu wkłada w to naprawdę dużo pracy. No i oczywiście ważny jest również pomysł.

Wójt Gminy Stare Bogaczowice chcąc nagrodzić ten trud, zapowiada ogłoszenie pod koniec roku 2017 konkursu z nagrodą w wysokości 1000zł. Efektowne dekoracje oceni specjalna komisja, która przyzna nagrody za  najładniej przystrojony i oświetlony dom/brama/ogród,

Mamy nadzieję, że konkurs na najładniejszą iluminację będzie dla wszystkich dodatkowym impulsem i wyróżnieniem za ich pracę. A poza tym, to po prostu fajna zabawa.