W sobotę 17 września 2016 r. na stadionie w Starych Bogaczowicach odbyły się zawody sportowo-pożarnicze OSP i MDP powiatu wałbrzyskiego. Organizatorem był Zarząd Powiatowego Związku OSP RP w Wałbrzychu przy współudziale Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu.

Zawody te odbywają się co dwa lata i są ważnym elementem w podnoszeniu sprawności strażaków i umiejętności w działaniach ratowniczych.

W zawodach udział wzięło 9 drużyn OSP:

1. Zagórze Śląskie

2. Jaczków

3. Boguszów

4. Stare Bogaczowice

5. Witków

6. Głuszyca

7. Mieroszów

8. Dziećmorowice

9. Gorce

oraz dwie drużyny MDP z Zagórza Śląskiego i Gorc.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach:

- sztafeta pożarnicza z przeszkodami

- ćwiczenie bojowe

Kolejność czołowych miejsc w klasyfikacji generalnej przedstawia się następująco:

1 miejsce OSP Zagórze Śląskie z wynikiem łącznym 120 pkt.

2 miejsce OSP Jaczków z wynikiem łącznym 126 pkt.

3 miejsce OSP Boguszów z wynikiem łącznym 129 pkt.

Drużyny Młodzieżowe:

1 miejsce OSP Zagórze Śląskie

2 miejsce OSP Gorce

Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja sędziowska, którą powołał Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu st. bryg. Grzegorz Kułak. Sędzią głównym zawodów był natomiast asp. sztab. Adam Rybiński.

Zawody odbyły się pod patronatem Starosty Wałbrzyskiego, który ufundował jednocześnie nagrody główne. Każdy z druhów otrzymał medal pamiątkowy ufundowany prze Wójta Gminy Stare Bogaczowice.

Po zakończeniu zawodów i uroczystym wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy zawodów oraz sędziowie i zaproszeni goście udali się na wspólny posiłek.