Gmina Stare Bogaczowice chce zapewnić swoim mieszkańcom możliwość dojazdu do Wałbrzycha i gmin ościennych wałbrzyską komunikacją miejską. Rozpoczęto na ten temat rozmowy.

- Mieliśmy zamiar rozpoczęcia rozmów od dawna, mieszkańcy niejednokrotnie sygnalizowali nam już potrzebę uruchomienia takiego połączenia, jednak były małe realne szanse, by przedłużyć linie, które już funkcjonują. Teraz nadarzyła się możliwość z uwagi na to, że Wałbrzych planuje uruchomić nową linię autobusową od Dworca Szczawienko do wałbrzyskich osiedli. Rozmawiamy z panem Rogińskim, bo chcielibyśmy, by ta linia zajeżdżała również do Strugi. Taki jest nasz cel, chciałbym, aby to się udało - wyjaśnia Mirosław Lech, wójt Starych Bogaczowic. Wójt chciałby, aby na początek dziennie cztery kursy nowej linii były przedłużone i po pętli w Strudze wracały na wałbrzyską trasę. Rozmowy są w fazie wstępnej, wójt liczy również, że uda się też ofertę poszerzyć o weekendowe przejazdy do Starych Bogaczowic. - Mamy problem z przewozem mieszkańców Starych Bogaczowic w weekendy ponieważ dotychczasowy przewoźnik w niedzielę zawiesił swoją działalność, trzy kursy autobusów miejskich w weekendy byłyby dla nas kołem ratunkowym - dodaje wójt. 

Rozmowy trwają, są w bardzo wstępnej fazie. - Otrzymałem od wójta faks w tej sprawie i na jego wniosek będziemy teraz sprawdzać możliwości technicznych. Gmina jest zainteresowana codziennymi kursami autobusowymi do Strugi oraz weekendowymi dodatkowo do Starych Bogaczowic. Są to na razie wstępne rozmowy - wyjaśnia Bogusław Rogiński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu. Gdyby rozmowy potoczyły się pomyślnie, autobusy nowej linii komunikacyjnej, która od marca połączy Dworzec Szczawnienko z Podzamczem mogłyby pojechać do Strugi i Starych Bogaczowic już tej wiosny. 

źródło: www.walbrzychdlawas.info