Zakończył się tegoroczny konkurs na najładniejszą zewnętrzną dekorację świąteczną.

Komisja, powołana przez Wójta Gminy Stare Bogaczowice , oceniała zgłoszone dekoracje wg następujących kryteriów:

a. pomysłowość i samodzielność dekoracji,

b. widoczność dekoracji z zewnątrz,

c. oryginalność  dekoracji,

d. ogólny wyraz estetyczny,

e. nawiązanie do tradycji świąteczno – noworocznej,

f. harmonia z otoczeniem.

W wyniku przeglądu w terenie w dniu 6 stycznia, komisja postanowiła że nagrody w kategorii osób prywatnych, w wysokości 300 zł. otrzymają mieszkańcy Strugi:

Kusiak Sławomir

Seruga Dariusz

Świrydczuk Andrzej

Radzikowski Krzysztof

W kategorii firm nagrody w wysokości 250zł. otrzymają:

Przedszkole Struga

Restauracja Pieczyste ze Starych Bogaczowic

Rekords z Gostkowa

Praktyka Lekarza Rodzinnego

Komisja stwierdziła też, że na wyróżnienie zasługują również mieszkańcy ;

Gostkowa

Cal Jan

Starych Bogaczowic

Śliwka Ewa

Drejem Rafał

Zalejska Ilona

Świteńki Andrzej

Nowak Marek

Chwastyk Jan

Krynda Sławomir

Tereskiewicz Mariusz

Chwaliszowa

Górecki Mirosław

Laskowska Ewelina

Gontarek Wiesław

Szwarcberg  Krystyna

Karczmarz Anna

Cieszówa  Kopacz Anna

Lubomina  Romański Leszek

Wykonanie efektownej dekoracji świątecznej nie jest wbrew pozorom sprawą prostą. Większości z nas zależy przecież na nadaniu domowi najbardziej niepowtarzalnego charakteru i stworzeniu dekoracji, która oczaruje świątecznych gości, wzbudzi podziw wśród sąsiadów oraz przykuje przynajmniej na chwilę wzrok przypadkowego przechodnia..

Dekorowanie domu z zewnątrz, podobnie jak tworzenie wszelkich innych dekoracji wymaga posiadania odrobiny artyzmu, poczucia smaku i gustu oraz umiaru. Ostatnia z wymienionych cech zawsze powinna stanowić myśl przewodnią dekoratora. Nie oznacza to jednak, że z okazji Świąt Bożego Narodzenia nie możemy nieco zaszaleć. Jest to chwila bardzo radosna i taki sam nastrój powinien towarzyszyć jej przeżywaniu.

Twórcy nagrodzonych dekoracji w najbliższym czasie otrzymają zaproszenia na wręczenie okolicznościowych dyplomów i nagród.

Gratulujemy wszystkim tegorocznym laureatom i już zapraszamy do przygotowywania się do udziału w następnym konkursie.