18 maja 2017 r. odbył się IV Dzień Europy w Starych Bogaczowicach organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Stare Bogaczowice we współpracy z Powiatem Wałbrzyskim, ze Stowarzyszenie Tratwa Wrocław i Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Jak co roku oferta tego wyjątkowego dnia skierowana była do różnych grup wiekowych społeczności naszej gminy. W tym roku świętowanie "Dnia Europy" rozpoczęło się w Zespole Szkół - a konkretnie w gimnazjum, gdzie odbyły się warsztaty językowe z grupą międzynarodowych wolontariuszy m.in. z Francji, Hiszpanii, Włoch i Litwy. Gimnazjaliści  spisali się na medal, nauka angielskiego przez zabawę była przednia. Następnie u "Przedszkolakach pod Trójgarbem"odbyło się wręczenie nagród w Powiatowym konkursie plastycznym dla dzieci "W świecie baśni i bajek". Od godziny14:00 nastała "chwila" seniorów. Najpierw odbyło się spotkanie z wolontariuszami i wykład nt. "Pora na Superseniora - możliwości mobilności senioralnej w Europie - przez przedstawiciela Stowarzyszenia Tratwa z Wrocławia, a następnie występ Grupy teatralnej UTW. Ostatnia część to europejskie potyczki - "W świecie bajek i baśni" - kierowane głównie do sołectw z terenu Gminy, ale nie tylko. Organizatorzy serdecznie dziękują WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w obchody IV Dnia Europy w Starych Bogaczowicach, przede wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, partnerom zadania i fundatorom nagród - Zarządowi Powiatu Wałbrzyskiego, posłankom - Izabeli Katarzynie Mrzygłockiej, Agnieszce Kołacz - Leszczyńskiej i senatorowi Wiesławowi Kilianowi.