Zakończył się  konkurs fotograficzny ogłoszony przez urząd Gminy Stare Bogaczowice o temacie „Zabytki i atrakcje turystyczne gminy Stare Bogaczowice".

Z zaproszenia Wójta Gminy Stare Bogaczowice Mirosława Lecha do udziału w konkursie skorzystało 16 autorów fotografii.

Duża ilość przesłanych prac, ich zróżnicowanie pod względem spojrzenia i ujęcia tematu stanowiło spore wyzwanie dla jury konkursu  i utrudniało jednomyślne podjęcie decyzji. Świadczy to zatem o wysokim, jak na pierwszą edycję, poziomie konkursu. Mamy nadzieję, że projekt będzie się nadal rozwijał i pojawią się jego kolejne edycje. Jury spośród wszystkich nadesłanych fotografii postanowiło wyłonić prace, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej jest to więc pierwszy etap wyróżnienia zdjęć, spośród tej grupy wybrano zwycięzców konkursu oraz przyznano wyróżnienia.

Po burzliwych obradach jurorzy postanowili nagrodzić:

Pierwszą nagrodą -1 000 zł - Beatę Mołda za pracę "Kaplica św. Anny - zima     "

Drugą nagrodą - 600 zł - Agnieszkę Pasieka za pracę "Gostków"

Trzecią  nagrodą -300 zł - Wojciecha Andryszczaka za pracę "Ruiny kościoła w Gostkowie".

oraz wyróżnić:

Ewę Raczyńską za prace  "Zima Gostków" i "Pomnik Zgody"

Olgę Rosiek za pracę "Kościół ewangelicki w Gostkowie"

Wiktorię Malczewską za pracę "Mikołaj"

Magdalenę Kuczyńską za zestaw "Zamek Cisy" i poetykę nazw zdjęć

Barbarę Klinkowską za pracę "Wiatrak 2"

Jakuba Stokłosę za pracę  "Figurka św. Anny"

Katarzynę Barecką za pracę "Panorama Cieszowa"

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przesłane zdjęcia, pozwoliło nam to spojrzeć na naszą gminę  w nieco inny sposób i dostarczyło wielu pozytywnych emocji.